meblostyl.net.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Ogród

Jak urządzić ogród przed domem? Podstawowe zasady

Jak urządzić ogród przed domem? Podstawowe zasady

Aranżacja gustownego przydomowego ogródka może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas urządzania przestrzeni na zewnętrz domu koniecznie należy pamiętać nie tylko o estetyce, ale także i o funkcjonalności wybieranych rozwiązań.

Jak urządzić ogród przed domem – podstawowe zasady

Urządzanie stylowego i funkcjonalnego ogrodu powinno rozpocząć się od przygotowania dokładnego planu zagospodarowania przestrzeni – skrupulatne zaplanowanie poszczególnych elementów ogrodu pomoże w uzyskaniu ciekawego, a co najważniejszego spójnego efektu.

Przed przystąpieniem do urządzania ogrodu koniecznym okaże się między innymi dobór odpowiednich roślin – podczas wyboru roślin warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak wielkość czy styl urządzanego ogrodu. W przydomowym ogrodzie doskonale sprawdzą się między innymi różnego rodzaju drzewa i krzewy, dobrym pomysłem może okazać się także zasadzenie wieloletnich kwiatów.

Wybór mebli do ogrodu – o czym pamiętać?

Osoby zastanawiające się nad tym, jak urządzić ogród przed domem nie powinny zapominać o wyborze odpowiednich mebli. Meble do ogrodu powinny zostać wykonane z trwałego materiału, który oprze się działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych.

Ponadto meble ogrodowe powinny tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wystroju ogrodu – w przypadku minimalistycznych aranżacji doskonale sprawdzą się między innymi proste i solidne meble wykonane z impregnowanego drewna, a także praktyczne i gustowne meble z rattanu.

Ogród minimalistyczny – charakterystyka

Ogród minimalistyczny to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Do głównych cech ogrodów utrzymanych w oszczędnym, minimalistycznym stylu można zaliczyć między innymi monochromatyczność zastosowanych dekoracji. Dodatkowo ogród minimalistyczny cechuje się także niezwykłą subtelnością, poza tym w ogrodach tego typu bardzo często można spotkać także geometryczne układy bazujące na planie kwadratu lub koła.

Poza tym w minimalistycznym ogrodzie nie ma miejsca na nadmiar zbyt krzykliwych ozdób – warto pamiętać o tym, że każdy element zdobiący przestrzeń tego typu powinien zostać dopasowany z niezwykłą starannością.

Roślinność w minimalistycznym ogrodzie przed domem

Podczas aranżacji minimalistycznego ogrodu niezwykle ważną kwestią okaże się unikanie różnorodności gatunkowej – warto pamiętać o tym, że w nowoczesnym ogrodzie doskonale sprawdzą się kompozycje złożone maksymalnie z kilku rodzajów roślin.

Ogród minimalistyczny to miejsce, w którym doskonale odnajdą się między innymi drzewa takie jak brzoza, dąb czy grab, w minimalistycznym ogrodzie z powodzeniem będzie można zasadzić także klon i magnolię. Doskonałym dopełnieniem drzew w minimalistycznym ogrodzie okażą się odpowiednio dobrane kwiaty – w ogrodzie urządzonym w oszczędnym, eleganckim stylu świetnie sprawdzą się między innymi lawenda, tulipany czy różnego rodzaju czosnki ozdobne. Subtelnym, aczkolwiek niezwykle efektownym dodatkiem może okazać się również zasadzenie na ogrodowej rabacie ozdobnej trawy, która pomoże w uzyskaniu ciekawego i niezwykle oryginalnego efektu.

DOMU

Udostępnij