meblostyl.net.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Dom

Jak udekorować dom na święta?

Jak udekorować dom na święta?

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej magicznych momentów w roku kalendarzowym. Ciepło bijące od palącego się kominka, skrzący się za oknem śnieg, blask choinki i melodia kolęd w tle. Wiele osób tak bardzo lubi świąteczny klimat, że postanawia go już wcześniej wprowadzić w domu, aby dłużej cieszyć się tym niepowtarzalnym wyglądem. Zaliczasz się do nich? My również! W tym artykule przedstawiamy inspiracje na to, jak udekorować dom na święta.

Nie ma świąt bez choinki!

To jeden z najważniejszych symboli świąt. W wigilijny wieczór wszyscy gromadzą się wokół choinki, aby spożyć wieczerzę i podzielić się opłatkiem. W każdym domu drzewko wygląda zupełnie inaczej. Jedni decydują się na żywą choinkę inni wolą wieloletni zakup sztucznego iglaka. Najczęściej ozdabiamy je kolorowymi bombkami, łańcuchami i światełkami. Jednak można też przygotować takie ozdoby samemu, angażując do zabawy dzieci. Bardzo modne stało się tworzenie łańcuchów z papieru lub piór. W wielu sklepach są także dostępne styropianowe kule, które można dowolnie ozdobić na przykład koralikami, wstążkami i powiesić na choinkę. Często gałązki spryskuje się sztucznym śniegiem, brokatem lub zawiesza się na nich anielskie włosy. 

Pomysł na świąteczny stół

To właśnie przy świątecznym stole spędzamy najwięcej czasu na wspólnych rozmowach, jedzeniu i celebrowaniu wyjątkowych chwil. Zadbajmy więc o jego odpowiedni wygląd. Przygotuj biały elegancki obrus. Pod niego według tradycji warto włożyć sianko. Bieżnik i inne dodatki mogą być już w innych kolorach. Najczęściej podczas świąt Bożego Narodzenia dominuje czerwień, zieleń, złoto i srebro. Na stole ustaw zastawę, ułóż wypolerowane sztućce i szklanki. Przygotuj jedno wolne miejsce dla niezapowiedzianego gościa. Rozstaw pasujące dodatki na przykład błyszczące tekstylia, świece, stroiki świąteczne lub gwiazdę betlejemską, czyli popularny krzew, który pojawia się w kwiaciarniach przed świętami Bożego Narodzenia.

Niech Twój dom wypełni blask

Z racji tego, że święta Bożego Narodzenia wypadają w zimie, dużo wcześniej na zewnątrz robi się ciemno. W celu ocieplenia wnętrza i lepszego samopoczucia warto zainwestować w świece i klimatyczne lampki. Rozstaw lampiony w różnych częściach swojego domu. Zapal zapachowe świece. Niech woń pomarańczy i przypraw korzennych rozejdzie się po Twoim domu i otuli Cię swoim ciepłem. Ostatnio na popularności zyskują także świąteczne girlandy, które można rozwiesić na przykład w oknach. Mają one różne kolory i kształty. Mogą to być na przykład migające gwiazdki lub bałwanki. Takie elementy dekoracji dodatkowo podbijają magię czasu świąt.

Wiele osób stawia też na dekoracje zewnętrzne domu. Jest to również świetny pomysł, ponieważ cieszy nie tylko nasze oczy, ale także okolicznych mieszkańców. Jeśli nie masz czasu na rozwieszanie lampek, możesz zainwestować w projektor, który będzie wyświetlał na ścianach Twojego domu różne świąteczne kolorowe obrazy. Możesz też przyozdobić w lampki małą choinkę w Twoim ogrodzie. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie inspiracją do tego, jak udekorować dom na święta. Ważne, abyś sam czuł się dobrze w tak przystrojonym wnętrzu. Czasami natłok ozdób może przyprawić o zawrót głowy więc warto zrobić to ze smakiem.

Udostępnij